Медіаграмотність - шлях до правдивої інформації

Дата: 17.02.2022 18:54

Медіаграмотність - шлях до правдивої інформації

Укрaїнa увiйшлa у якiснo нoву епoху – епoху iнфoрмaцiйнoгo суспiльствa. Ми живемo у свiтi, в якoму якiсть iнфoрмaцiї, щo нaс oтoчує, фoрмує свiтoгляднi oрiєнтири, зумoвлює нaш вибiр і здaтнiсть кoристувaтися фундaментaльними свoбoдaми тa реaлiзoвувaти прaвo нa сaмoвизнaчення i рoзвитoк. Технoлoгiчнi вiдкриття й вдoскoнaлення у гaлузi телекoмунiкaцiй призвели дo ширoкoгo рoзпoвсюдження трaдицiйних зaсoбiв мaсoвoї iнфoрмaцiї тa пoявi iнтерaктивних нoвих медia, щo вiдкрили грoмaдянaм дoступ i мoжливiсть oбмiну кoлoсaльними oбсягaми iнфoрмaцiї. Результaтoм i дoпoвненням цьoгo фенoмену є пoтребa грoмaдян безперешкoднo oцiнювaти релевaнтнiсть i нaдiйнiсть кoнтенту.

Сучасних школярів називають людьми нового покоління - digital native - "цифрові аборигени". Вони не уявляють життя без комп'ютера, інтернету, пошукових систем, мережевих спільнот, блогів, форумів, чатів тощо. У віртуальному світі відсутня цензура, знімаються заборони і обмеження морально-етичного і соціального планів. Тому потрібно якомога раніше усвідомлювати необхідність оцінки рівня безпеки інформації,   формувати медіаінформаційну грамотність здобувачів освіти усіх вікових категорій.

Як розпізнати корисну інформацію (пізнавальний контент, навчальні ресурси, бази даних, наукові відкриття), нейтральний (розважальний) контент і сформувати вміння уникати негативного впливу медіатехнологій, маніпуляцій, фейків і бути сильнішими в умовах теперішньої інформаційної війни дізнавалися сьогодні здобувачі освіти старшої ланки Іванівського ліцею. Дуже сподіваємося, що наші діти стануть більш свідомими медіакористувачами, вони знатимуть, яким чином перевіряти різного виду сумнівну інформацію та формуватимуть попит на відповідальнішу і правдиву журналістику.

Покоління Z, пам`ятайте, щоб не піддатися маніпуляціям, вам допоможуть впевненість, загальна ерудиція та розширений кругозір, розвиток критичного мислення, сформованість ціннісних орієнтацій та життєвих пріоритетів, вміння робити вибір, вміння говорити «ні», відмова від стереотипного мислення, асертивність у поведінці.

ЗНАННЯ+ДОСВІД З МЕДІАГРАМОТНОСТІ = шлях до правдивої інформації, а «хто володіє інформацією, той володіє світом» (В. Черчилль).