Протокол № 4 Засідання педагогічної ради Іванівського ліцею Петриківської селищної ради від 24.12.2024 року
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ
ІВАНІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ ПЕТРИКІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
Код ЄДРПОУ 26460443, 51812,Дніпропетровська обл., Дніпровський р-он, с. Іванівка, вул. Центральна, 78в,
сайт: http://ivanivska.school.org.ua, е-mail: ivanivska_school@i.ua
с. Іванівка
Протокол № 4
Засідання педагогічної ради Іванівського ліцею Петриківської селищної ради від 24.12.2024 року
Голова - Олександр КАЧАН
Секретар – Тетяна ЛЮБЧИЧ
Присутні – 24
Порядок денний:
- Про результати навчання учнів 1-11 класів за І семестр 2024/2025 н.р.
- Про виконання навчальних планів та освітньої програми.
1. СЛУХАЛИ: класних керівників 1-11 класів про аналіз навчальних досягнень за Ісеместр 2024/2025 навчального року.
Класні керівники повідомили про результати успішності учнів 1-11-х класів.
УХВАЛИЛИ: Взяти до уваги результати успішності учнів 1-11-х класів.
2.СЛУХАЛИ: Лесю ЧЕРНИШ, заступника директора з навчально-виховної роботи школи, яка проінформувала про стан виконання навчальних планів та програм у І семестрі 2024/2025 навчального року. Вона відмітила, що навчальний процес у школі організований відповідно до робочого навчального плану школи.
На початку вересня та січня згідно з планом внутрішкільного контролю було перевірено й погоджено календарні плани вчителів, до уваги бралася загальна кількість уроків, кількість контрольних, практичних та лабораторних робіт, уроків розвитку зв’язного мовлення, позакласного читання.
Згідно з річним планом роботи школи та планом контролю за якістю навчально-виховної роботи, з метою виявлення стану виконання навчальних програм в грудні 2024 року було проведено співбесіди адміністрації школи з вчителями, перевірка навчальної документації, електронних журналів, календарних та поурочних планів, зошитів для контрольних, практичних та лабораторних робіт з метою з’ясування рівня виконання навчальних програм та планів.
Під час перевірки зверталась увага на якість і своєчасність виконання навчальних програм, зміст програмового матеріалу з кожної теми і запис виконання його в класному журналі, проведення передбаченого мінімуму контрольних, практичних, лабораторних робіт, тематичного оцінювання навчальних досягнень, умінь та навичок учнів, екскурсій, уроків позакласного читання та розвитку мовлення, обов’язкових практичних робіт з фізики, хімії, біології, використання міжпредметних зв’язків.
Питаннями виконання навчальних програм адміністрація школи цікавиться також під час відвідування онлайн-уроків, визначаючи в процесі аналізу уроків послідовність і якість виконання програм.
Проведена перевірка показала, що навчальні плани і програми за І семестр 2024/2025 навчального року з усіх предметів інваріантної та варіативної частини навчального плану виконано.
Вчителі здійснюють своєчасний контроль за рівнем компетентностей учнів шляхом усного опитування, тестування, проведення контрольних, самостійних, практичних та лабораторних робіт, тематичного оцінювання, систематичної перевірки ведення зошитів, проведення аналізу контрольних робіт. Під час відвідування уроків обов’язково зверталась увага на відповідність теми уроку календарному плану вчителя, на планування вчителем матеріалу і його відображення на уроці.
Навчальний матеріал вивчався послідовно, витримана кількість годин, визначених програмою на кожен предмет (відповідність вивчення навчального матеріалу календарному плануванню), вчителями раціонально розподілялись години на вивчення окремих питань теми. Цілеспрямовано використовувались години, відведені на узагальнення і повторення матеріалу.
Записи у електронних журналах відповідають навчальним програмам і календарному плануванню. Уроки вчителів, що хворіли, заміняли вчителі відповідної кваліфікації тому розбіжності у кількості навчальних годин немає.
Ведення електронних журналів, вчителями початкових класів, відповідають вимогам інструктивно-методичного листа Міністерства освіти і науки України від 11.09.07 № 1/9-532 «Вимоги до ведення класного журналу в 1-4 класах загальноосвітніх навчальних закладів». Учителі основної і старшої школи при оформленні класних електронних журналів 5-11 класів дотримувалися вимог «Інструкції з ведення класного журналу учнів 5-11 (12) класів», затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 03.06.2008 р. № 498.
Дотримувалися вимог програми при написанні контрольних робіт, творів, переказів, проведення уроків зв’язного мовлення, уроків з літератури рідного краю вчителі української мови та літератури. Вони проводили оцінювання навичок мовленнєвої діяльності, говоріння, читання згідно вимог навчальної програми з української мови.
Учителі англійської мови провели контрольні перевірки навичок письма, говоріння, читання, аудіювання у кінці семестру. Під час перевірки виконання навчальних програм встановлено, що вчителі математики, фізики, хімії, біології, географії дотримуються вимог Інструктивно-методичного листа Міністерства освіти і науки України № 119-529 від 27.12.2000 р. “Орієнтовані вимоги до виконання письмових робіт і перевірки зошитів з природничо-математичних дисциплін у 5-11-х класах”. Учителі математики провели тематичні контрольні роботи відповідно до вимог програми з математики. Учителі фізики, географії, біології, хімії, інформатики виконали передбачену програмою кількість практичних, лабораторних, контрольних робіт, дотримуються вимог щодо проведення інструктажів із техніки безпеки, про що робляться записи в графі «Зміст уроку».
З усіх предметів здійснюється тематичне оцінювання навчальних досягнень, умінь та навичок учнів. Кількість тематичних оцінок відповідає вимогам навчальних програм.
УХВАЛИЛИ:
1. Вважати виконаними навчальні програми і плани з усіх предметів інваріантної та варіативної частини робочого навчального плану школи в І семестрі 2024/2025 навчального року
2. Керівникам методичних об’єднань додатково опрацювати нормативні документи щодо оформлення у електронних журналах записів семестрового оцінювання навчальних досягнень учнів.
Грудень 2024 року
3. Учителям школи:
3.1. При плануванні роботи на ІІ семестр 2024/2025 навчального року, дотримуватися вимог навчальних програм, критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти, інструктивно-методичних листів Міністерства освіти і науки України.
Постійно
3.2. Ретельно спланувати корекційну та індивідуальну роботу у ІІ семестрі 2024/2025 навчального року для підвищення результативності та якості знань.
Грудень 2024 року
4. Заступнику директора школи з навчально-виховної роботи Лесі Черниш:
4.1. З метою недопущення перевантаження учнів, на початку ІІ семестру 2024/2025 навчального року скласти графік контрольних робіт і контролювати його дотримання вчителями школи.
Постійно
4.2. Продовжувати контроль за заміною уроків та виконанням програм.
Постійно
4.3.Перевіряти оптимальність календарно-тематичних планів вчителів, у разі необхідності – надавати допомогу вчителям у корекції планів.
Постійно
4.4. Під час здійснення внутрішкільного контролю за навчально-виховним процесом аналізувати питання якості виконання навчальних програм і робочих навчальних планів.
Постійно
4.5. Виробити єдині вимоги до оформлення календарно-тематичних планів вчителів і дотримуватися їх виконання.
Грудень 2024 року
ПРОГОЛОСУВАЛИ
«ЗА» – 24,
«ПРОТИ» – 0,
«УТРИМАЛИСЬ» – 0.
Голова педагогічної ради Олександр КАЧАН
Секретар педагогічної ради Тетяна ЛЮБЧИЧ