Цифрова грамотність
Дія.Цифрова освіта
Освітні серіали з цифрової грамотності розроблені студією онлайн-освіти EdEra за підтримки компаній: Google Україна, Microsoft Ukraine, Академія ДТЕК, Лабораторія інноваційного розвитку ПРООН в Україні, CISCO, СFC Consulting, Освіторія, Global Teacher Prize.
Це платформа для дистанційного та змішаного навчання учнів 5-11 класів та методичної підтримки вчителів. Мета Всеукраїнської школи онлайн — забезпечити кожному українському учневі та вчителю рівний, вільний і безоплатний доступ до якісного навчального контенту.Платформа містить відеоуроки, тести та матеріали для самостійної роботи з 18 основних предметів: українська література, українська мова, біологія, біологія та екологія, географія, всесвітня історія, історія України, математика, алгебра, алгебра і початки аналізу, геометрія, мистецтво, основи правознавства, природознавство, фізика, хімія, англійська мова та зарубіжна література. Діти зможуть користуватися платформою як для навчання під час карантину, так і для ознайомлення з темою, яку пропустили у школі через хворобу або з інших причин. Для вчителів розроблені рекомендації для проведення змішаного та дистанційного навчання за допомогою навчальних матеріалів платформи.
Увесь навчальний контент відповідає чинним державним освітнім програмам, а його якість перевірена Українським інститутом розвитку освіти. Перелік та тематику курсів запропоновано Міністерством освіти і науки України. Платформу створено Громадською спілкою «Освіторія» на замовлення Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства освіти і науки України та державної установи «Український інститут розвитку освіти», за підтримки Швейцарії в межах Швейцарсько-українського проєкту DECIDE, який виконується Консорціумом ГО DOCCU та PH Zurich.
Шановні друзі, починаємо місяць Цифрової грамотності!
на нас чекають......
Для батьків. Безпека дітей в інтернеті
Для 5-11 класів. Базові цифрові навички та медіаграмотність
Для вчителів. Основи кібергігієни
Кіберняні. Серіал
Обережно! Кібершахраї
Як громаді стати цифровою
Як користуватися е-підписом: вчимося перевіряти та підписувати документи онлайн
Акція "Мобільний Шкільний Лайф" від Лайфсел
Переможці XII Всеукраїнської інтернет-олімпіади
з інформатики від НаУрок
Конкурс малюнків 2-4 класів "Безпека в Інтернеті"
Щороку динаміка проникнення Інтернету збільшується. Станом на 2021 рік близько 88% українців міг сказати, що вони є активними користувачами Інтернету. Проникнення Інтернету росте у всіх населених пунктах, як і в маленьких селах так і у великих містах. Зростає кількість людей, які користуються соціальними мережами (фейсбук, інстаграм, ютуб та інші). Так само велика кількість людей користується месенджерами. Навіть і у таких додатках необхідно пам’ятати про медіаграмотність.
«Базові цифрові навички та медіаграмотність – які вони?»,- вивчали здобувачі освіти Іванівського ліцею. Проєкти були представлені в вигляді інформаційних брошур, флаєрів і навіть в ребусах.
Медіаосвіта – частина освітнього процесу, спрямована на формування в суспільстві медіа культури, підготовку особистості до безпечної та ефективної взаємодії із сучасною системою мас-медіа. А саме:
– розвиває інформованих, вдумливих та активних громадян, що так необхідно для демократичного суспільства;
– визначає, що медіа є частиною культури і функціонують як агенти соціалізації;
– підтверджує, що люди використовують власні навички, переконання, досвід, щоб конструювати власні сенси з повідомлень ЗМІ.
Медіаграмотність – вміння користуватися інформаційно-комунікативною технікою, виражати себе і спілкуватися за допомогою цих медіазасобів, свідомо сприймати і критично тлумачити інформацію, відрізняти реальність від рейкових новин.
Кожен свідомий громадянин має сформувати для себе досить важливу компетенцію: для сучасної людини необхідно вміти критично сприймати інформацію й аналізувати її.
"Розгадай ребус" від учнів/учениць 6 класу
"Медіаграмотність — безпека дитини в цифровому просторі"
інформаційні брошури від 8 класу
«Базові цифрові навички та медіаграмотність - які вони?»
флаєри від учнів 10-11 класів
Вітаємо наших переможців у змаганнях з цифрової грамотності серед вчителів та здобувачів освіти!