Налаштовуємося на життя і роботу в Новій Українській Школі

Дата: 05.04.2021 20:13

05 квітня, розпочата серія заходів вдосконалення фахової майстерності педагогів на базі закладу тренінгом на тему «Налаштовуємося на життя і роботу в Новій Українській Школі». Справжні педагогічні майстрині НУШ допомогли узагальнити та поглибити знання учасників тренінгу щодо змін в освіті згідно концепції Нової української школи, з ключових компетентностей та нових освітніх стандатів, реформ, які необхідні для перетворення української школи на важіль соціальної рівності та згуртованності, економічного розвитку і конкурентоспроможності України, а саме головне – реформ професійних, педагогічних. Велика увага була спрямована на зміни в сучасному світі, на їх складність: «Дитині недостатньо дати лише знання. Ще важливо навчити користуватися ними. Знання та вміння, взаємопов’язані з ціннісними орієнтирами учня, формують його життєві компетентності, потрібні для успішної самореалізації у житті, навчанні та праці. Сучасні діти значно відрізняються від попередніх поколінь. Вони не обов’язково будуть поділяти погляди старших. Яке життя оберуть сьогоднішні першокласники? Якою б не була відповідь, майбутнім поколінням українців маємо запропонувати школу, яка буде для них сучасною…». А Нова школа потребує нового вчителя, який стане еталоном змін. Учитель - основна дійова особа в реформуванні сучасної освіти. Змінюються орієнтири освіти - змінюється і сам учитель, змінюється мета і завдання його діяльності. Особистість сучасного вчителя криється в самому слові «Учитель»: У - унікальний, успішний, розумний, універсальний, вміє професійно подавати матеріал, Ч - чесний, чуйний, людяний, з почуттям гумору, И - інтелігентний, індивідуальність, Т- тактовний,толерантний,терплячий, Е - енергійний, ерудований, Л - люблячий дітей, люблячий свою роботу, Ь - і дуже м'який, як м'який знак і саме слово. І саме від учителів, людей, на яких тримається реформа, - залежатиме реалізація завдань Нової української школи. «Не забувайте про себе, дорогі колеги, будьте креативними та стресостійкими, винахідливими, творчими та завжди знаходьте час, місце в цьому великому Світі, щоб відпочити та наповнити свій життєвий сосуд!» - радять нам тренери, вчителі початкової школи, Сорока Ольга Дмитрівна, Туренко Валентина Дмитрівна та Пелипась Валентина Миколаївна. Дякуємо Вам колеги за чудовий настрій, необхідні та цікаві знання, які ми отримали сьогодні!